Menu

Tomasz Jura - Fotograf Częstochowa

Od początku swojego życia jestem związany z Częstochową. W tym mieście się urodziłem, wychowałem, chodziłem do szkoły i tu stawiałem swoje pierwsze kroki w fotografii. To miasto, obok ulubionych gór, stało się dla mnie inspiracją do pierwszych zdjęć reportażowych. Moje zamiłowanie do fotografii zaprowadziło mnie także do Katowic, gdzie w 2010 roku ukończyłem szkołę fotograficzną z tytułem fototechnik. Komercyjna przygoda ze zdjęciami rozpoczęła się w 2007 roku.

 

Od tamtej pory skompletowałem profesjonalny sprzęt studyjny oraz taki, w którym fotografia plenerowa w Częstochowie nie jest dla mnie żadną przeszkodą.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zdobyłem również niezbędne licencje na fotografowanie w miejscach kultu religijnego. Uważam, że każdy profesjonalny fotograf ślubny w Częstochowie powinien posiadać taki dokument.

Podczas praktyk dla Gazety Częstochowskiej odniosłem swój pierwszy sukces kulturalny. Jedna z moich fotografii, przedstawiająca fontannę w Parku Jasnogórskim, trafiła na wystawę „Klimaty Częstochowy 2009”. Zachęciło mnie to do dalszego poszukiwania możliwości samorealizacji poprzez aparat fotograficzny. Obecnie prowadzę swoje studio fotograficzne w Blachowni koło Częstochowy.

Fotografia jest dla mnie sposobem na życie, ale również odskocznią od codziennych spraw. Lubię mieć świadomość tego, że dzięki moim zdjęciom wielu ludzi zatrzymuje coś bezcennego, a mianowicie wspomnienia. Wspomnienia są czym, czego nikt nam nie odbierze. Z mojego zawodowego doświadczenia wiem, że najwięcej z nich dostarczają fotografia ślubna i fotografia plenerowa w Częstochowie. Najważniejsze w mojej pracy jest poczucie spełnienia oraz radość, którą daję ludziom.

Serdecznie zapraszam Państwa do współpracy.
Tomasz Jura - Fotograf Częstochowa.